Sušárenství – technický obor, který se zabývá snižováním obsahu vody nebo jiných teplem odstranitelných látek z materiálu. Umělé sušení je rychlejší, účinnější a je pomocí něj možné dosáhnout výrazně menší vlhkosti dřeva než při sušení přirozeném. Zároveň lze celý proces sušení kontrolovat a dosahovat tak stanovených výsledků.
Zásadní nevýhodou umělého sušení je jeho náročnost na zařízení, energii a obsluhu. Umělé sušení řeziva je způsob sušení , při kterém je teplo (energie potřebná na odstranění vody ze dřeva ) přiváděno z cizího zdroje.
Sušení řeziva provádíme v komorové sušárně firmy MÜHLBÖCK. Sušící režim je řízen automaticky pomocí vlastního mikropočítače, který vyhodnocuje okamžitou vlhkost dřeva v sušárně, pomocí zavedených snímacích sond. Tímto způsobem je tak zaručena vysoká kvalita sušení na zákazníkem požadovanou vlhkost. Díky tomu je možné vysušit dřevo v rámci hodin či dnů na požadovanou vlhkost. I přes takto rychlý proces sušení nedochází ke snižování kvality dřeva.
Výrobci staveb, nábytku a jiných výrobků ze dřeva ale dva roky čekat nemohou. Dřevo se proto profesionálně suší v tzv.
Existuje více typů umělého sušení , které se liší nejen dle výše nákladů, ale také podle šetrnosti k danému materiálu a rizikům prasknutí. See the solar kiln in action. Way more information than you ever wanted on how to fell a tree! Při sušení se ze dřeva musí odstranit velké množství vody.
Ke snížení vlhkosti ve dřevě slouží přirozené nebo umělé sušení. Přirozené a umělé sušení 5. Je to nutná podmínka k tomu, aby dřevo získalo vlastnosti potřebné pro další zpracování požadované ve výrobku. Sušením se snižuje hmotnost dřeva , zlepšuje se jeho.
Z těchto důvodů je sušení základní a nezbytnou technologickou úpravou, která v nejvyšší míře ovlivňuje budoucí vlastnosti a jakost výrobků ze dřeva. Sušení dřeva lze rozdělit na dva základní způsoby. Po rozřezání se řezivo obvykle suší (přirozené či umělé sušení ). Pro přirozené sušení se skladuje srovnané do hrání, kde se ponechává různou dobu podle ročního období a počasí několik měsíců až rok.
Pravidla sušení , proces odchodu vody ze dřeva a možné stavy při změně vlhkosti. Umělé sušení dřeva Zkracuje dobu sušení , dosahuje se nižších hodnot vlhkosti dřeva a lze vysoušet na požadovanou vlhkost. Nejpoužívanější způsob umělého sušeni je sušení.
Sušárny mohou být stálým vybavením závodu (zděné sušárny) nebo celokovové přenosné. Umělé sušení se provádí nejčastěji v teplovzdušných komorových sušárnách, v nichž je řezivo po dobu sušení v klidu. Impregnování řeziva - Bochemitem QB máčením, hnědá barva, máčecí vana v délce 15m. Fytosanitární ochrana dřevěných obalů - latění palet podle ISPM č. Nejběžnějším zařízením pro umělé sušení dřeva je komorová sušárna (obr. 5).
Speciálními modifikacemi můžou být například sušárny vakuové, solární a podobně. Dále k prodeji další zařízení posklizňové linky na obilí- sušárna , dopravníky, sila, čističky, automatické vzorkovadlo. Vzhledem k tomu, že i při sušení a hydrotermické úpravě dřeva vařením nebo pařením dochází k trvalým nebo přechodným změnám vlastností dřeva , jsou do uváděného přehledu naopak zahrn. Kromě volby dřeviny je nutné zvolit i vhodnou vlhkost dřeva , protože má podstatný vliv na vlastnosti dřeva. Pro dosažení ideální míry vlhkosti se dřevo suší.
Běžně se používají dvě metody sušení dřeva. V tomto článku se podíváme na dvě základní metody, tj. Vakuová sušárna – uvnitř sušárny se vytváří podtlak, který je k dřevu při sušení šetrnější. Broušení dřeva Česká republika (27) Frézování dřeva Česká republika (60) Ohýbání dřeva Česká republika (3) Olepování hran dřeva Česká republika (27) Rozmítání dřeva Česká republika (99).
Spolumajiteli společnosti se stali odborníci zabývající se dlouhodobě problematikou sušení řeziva a konstrukcí sušáren řeziva. Hlavním programem firmy je výroba a montáž sušáren řeziva vlastní konstrukce s vlastním automatickým řízením AR-4. Sušení je obecně technický proces snižování vlhkosti dřeva na vlhkost odpovídající jeho upotřebení.
Sušení je možné provádět různými způsoby avšak principiálně existují pouze dva základní a to sušení přirozené ve skladech uspořádaných na volných prostranstvích a sušení umělé v sušárnách. Technologická příprava dřeva 4. Zařízení a pracovní postupy 4. Druhy sušáren, vybavení sušáren 4. Způsoby měření vlhkosti 4. Ochranné napouštěcí roztoky na impregnaci dřeva 4. Rozdělení roztoků s ohledem na ekologii 4. Tváření a ohýbání dřeva 5.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.