Free Shipping Available. Fill Your Cart With Color today! Poradíme vám, jaké nejvhodnější místo pro pěstování lilií zvolit, jak často je polévat, a jak nejvhodněji je hnojit.
Pro pěstování lilií si můžeme vybrat ze 1až 1druhů. Velikost květináče musí odpovídat reálné velikosti lilie.
Pro hrnkové pěstování jsou vhodnější nižší druhy, u nichž nehrozí lámání stonků nebo překocení nádoby Při tomto způsobu pěstování je nejdůležitější zabránit přemokření a slehnutí substrátu. Dno květináče vysypte hrubým pískem. Denně Vám přinášíme návody, rady , tipy a informace, které se Vám při pěstování budou jistě hodit.
This lily, which is part of the orienpet. Vhodné stanoviště pro pěstování lilií. Má ráda sluníčko i polostín. Zeminu potřebuje propustnou, humózní.
Postačí běžná zahradní, těžkou půdu.
Můžete si buď koupit již nakvetlé rostliny v květináčích, či cibule vyšlechtěné pro pěstování v nádobách. Lilie je mírně náročná na pěstování. Díky velkému pokroku ve šlechtění mají jejich květy různé tvary, velikost i barvy. Základem pro úspěšné pěstování je udržovat cibule v chladu, zatímco květy stojí na slunci. Takové podmínky zajistíme, pokud zem přikryjeme mulčí a spolu s liliemi pěstujeme nízké trvalky nebo letničky, jež cibule lilií ochrání před horkými paprsky.
Odkvetlé květy pravidelně odstraňujeme a po odkvětu stonek. Přesazujeme je až po několika letech. Nejlépe na podzim ze země do země.
Základem úspěšného pěstování je drenáž pod liliovou cibulí, dobrý kompost nad ní, méně častá, zato vydatná zálivka. Všechny lilie mají rády nohy v chladnu, čehož dosáhneme namulčováním trávou nebo starou slámou apod. Snad právě proto ji najdeme v mnoha zahradách. Další podmínky pro pěstování Vytrvalé lilie mají rády sluníčko, umístit je můžete také na pohostinné stanoviště. Tyto vznešené rostliny, jež jsou okrasou zahra mají rády pravidelnou zálivku a nesnesou delší sucho.
Pro většinu druhů lilií je optimální pH půdy mezi 5-5. Japonské a americké lilie ovšem upřednostňují o něco málo nižší pH s hodnotami 5-0. Truhlíky a květináče pro pěstování lilií by měly být minimálně centimetrů hluboké.
Musíte vzít v úvahu zejména nutnou drenážní. Pro lilie platila a platí jedna z hlavních zásad při pěstování - hlava na slunci a nohy v chladu. Docílíme toho snadno, lilie jsou cíleně vysazeny tak, aby v budoucnu měly chlad.
Mají rády svažitý pozemek nebo. Reakce půdy musí být pro většinu lilií kyselá (pH 5), bez vápníku. Je vhodné přidat vláknitou přírodní rašelinu – ne ovšem rašelinný substrát. Cibule zásadně nehnojit.
Do květníků dáváme lilie vždy do čtyřnásobku průměru cibule, protože v květníku si můžeme vybrat lehký a výživný substrát. Z toho plyne, že pro pěstování lilií volíme hluboké květníky, ve kterých se bude těmto nádherným kytkám dobře dařit. Nezapomínáme na důkladnou drenáž.
Půda a stanoviště pro pěstování lilií. Obohaťte ji starým, dobře uleželým kompostem. Těžší půdu zjemněte pískem nebo rašelinou.
Nikdy lilie nesázejte do místa, které je mokré a vlhké. Byly krásně narašené do květu a za nedlouhp všechny vykvetly a uschly. Pokud ale chcete, aby vypadaly podle vašich očekávání, je dobré si vybrat takové, které budou odpovídat dalším rostlinám ve vaší zahrádce. Doporučit vám můžeme všechny asij.
Důvodů je jistě více, např. Zajímají je především lilie vhodné pro venkovní pěstování na zahradách. Ty se často liší od lilií pěstovaných na řez mj.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.