středa 8. dubna 2020

Výroba svíček ze zbytků

Ahojky :) další DIY recept je tu! Pokud milujete svíčky jako já a máte doma zbytky vosku ze svíček , tak neváhejte a zkuste si vyrobit domácí svíčku :) Je to rychlé a jednoduché. Podrobný návod na blogu luciessence. Unsubscribe from Luciessence?


Rozmyslete si, jakou výslednou barvu svíčky chcete. Pokud se vám míchanice, kterou jste vytvořili, moc nelíbí, můžete ji vylepšit voskovkou, kterou do směsi nastrouháte a necháte rozpustit.

Jak vyrobit svíčku ze zbytků vosku. Také se vám doma hromadí nedohořelé nebo polámané svíčky? Nevyhazujte je, můžete si z nich totiž odlít svíčku novou.


Máte rádi romantiku svíček ? Výroba domácí svíčky ve. Líbí se vám ručně vyráběné věci? Tak proč si nezkusit vyrobit vlastní svíčky?


Přináším postup, díky kterému lehce zvládnete výrobu svíček sami doma. Svíčky jsou pěkným doplňkem do bytu i milým dárkem.

Existuje mnoho druhů svíček , vonných i bez vůně. Postup: Vosk, který budete tavit by měl být čistý. Některé svíčky jsou jen povrchově upravené a pod barevnou vrstvou se nachází bílý vosk.


Nalámané kusy vosku ze svíček vložíte do zavařeninové sklenky a dáte roztopit. Pozor, neroztápíte přímo nad. Rozhodně jej nevyhazujte! Můžete si z něj totiž udělat svíčky vlastní.


Zkusil jsem vyrobit svíčky z různých zbytků vosku ze hřbitovních svíček. Použil jsem bavlněný knot 1×8mm, namočený ve vosku, dole fixovaný plíšky také ze zbytků svíček. Vosk roztanený v plechovce ve vodní lázni jsem nalil do prázdných nádobek od svíček (červené z plastu) o průměru a výšce asi 5cm. Podle tvaru lichoběžníku budete mít rozdílnou tloušťku a výšku svíček. Nebo při posledních centimetrech smotávání svíčky, můžete.


V následujících řádcích naleznete základní druhy laické výroby svíček po. Po použití můžete uvnitř svíčky najít směs ze zbytků nevyhořelého vosku a. Kdo jste si zkoušel lít vlastní svíčky ze zbytků , přidáváte něco do té směsi? Ráda bych spotřebovala zbytky. Materiál a základy práce Svíčky můžeme vyrábět ze svíčkového gelu a různých typů vosku - hlavní dva druhy jsou parafin a včelí vosk.


Do parafinu se většinou přidává stearin, který vylepšuje jeho vlastnosti.

Důvody, které mě k domácí výrobě dotlačily, jsou tedy v podstatě jednoduché. Výše zmíněné nutkání pálit doma neustále nějaké svíčky, cena již hotových svic na trhu, větší množství prázdných nádobek od vyhořelých svíček a stejně velké množství jejich nespálených pozůstatků v krabici. E) - přísady podle vlastního výběru a fantazie (pro naše nápady čtěte dál!) - lahvička na tekuté mýdlo.


Správná teplota voskové směsi je důležitá pro dosažení svíček s dokonalým povrchem. Začalo to docela nevinně. Shánčlivost mě vedla ke schovávání zbytků svíček a díky už ne zcela nevinné fascinaci ohněm jsem těch zbytků měl brzy celkem dost. Pro první pokus s litím svíčky jsem ještě potřeboval formu. To se z počátku zdálo komplikované, po spotřebování několika.


V opačném případě zanořujte svíčku pouze do čiré směsi bez barev, abyste ji. Do staršího rendlíku umístěte zbytky vosku , dbejte však na to, aby byl čistý. Ze zbytků starých svíček si lze vytvořit svíčku novou.


Pokud si chceme vyrobit netradiční svíčku na vánoční stůl nebo někomu darovat pod stromeček. Ihned zalejeme roztaveným voskem ze zbytků svíček. Velmi jednoduše můžete vytvořit.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky